Basiscursus Hypnose bij kinderen in de medische setting
In deze driedaagse cursus word je geschoold in de noodzakelijke basistechnieken voor een doeltreffend gebruik van hypnose bij kinderen, zodat je na afloop in staat bent om een eenvoudige hypnose interventies toe te passen.
Inhoud
Tijdens deze cursus wordt behandeld wat hypnose wel is en wat niet. Onderwerpen als taalgebruik, metaforen, trance inductietechnieken, trance verdiepingstechnieken, angst- en pijnreductietechnieken komen hier aan bod. Gedurende de cursusdagen oefen je met deze diverse technieken. Er wordt gewerkt met videodemonstraties en PowerPointpresentaties.
Doelstelling:
De leerdoelen van deze driedaagse cursus zijn:
- Leren van hypnotische inductie- en verdiepingstechnieken bij kinderen
- Het introduceren en stimuleren van het gebruik van hypnose bij kinderen en hun ouders
- Het vaardig worden in hypnotisch taalgebruik
- Gericht indiceren en gebruik maken van de toepassingsmogelijkheden van hypnose bij verschillende leeftijdsgroepen
- Gericht indiceren en gebruik maken van de toepassingsmogelijkheden van hypnose in de kindergeneeskunde (met name gericht op de reductie van pijn en stress)
- Het toepassen van zelfhypnose
Heb je vragen?
Bel naar 026-368 44 11 of stuur een e-mail naar curecare@curecare.nl.
Docent
drs. J. (Janneke) Brok

drs. J. (Janneke) Brok is orthopedagoog en GZ-psycholoog en is werkzaam in het Reinier de Graaf Gasthuis bij de kinderpsychologie van de afdeling medische psychologie. Zij behandelt kinderen van 0 tot 18 jaar en hun ouders met onder andere chronische aandoeningen, oncologie, psychosomatische klachten, disregulatie en medisch trauma. Daarnaast geeft ze onderwijs en werkbegeleiding.
Docent
C.J.J. (Carla) Frankenhuis

C.J.J. (Carla) Frankenhuis is (psychosociaal)verpleegkundige en therapeut met als specialisatie hypnose en mindfulness. Zij heeft een praktijk in (medische) hypnose in Amsterdam. Ze houdt zich daarnaast bezig met het integreren van hypnose binnen de kindergeneeskunde en kindertandheelkunde. Samen met prof. dr. M. Benninga en mw. dr. A.M. Vlieger doet ze onderzoek naar de effectiviteit van hypnose bij kinderen en volwassenen met functionele buikklachten en misselijkheid. Zij is supervisor bij de NVVh, Nederlandse vereniging van hypnose en de NBVH, Nederlandse beroepsvereniging voor hypnotherapeuten.
Alle gegevens voor je op een rijtje
Data
16 september
14 oktober
9 november 2026
Tijden
10.00-17.00 uur
Contacturen
18 uur
Kosten
€ 1.025,00
Inclusief toegang tot de online leeromgeving
Doelgroep
Kinderartsen, Kinderverpleegkundigen, Orthopedagogen, Kinderpsychologen, (Gz)psychologen, Kinderpsychotherapeuten, Pedagogisch medewerkers, Kinderfysiotherapeuten, Vaktherapeuten en Praktijkondersteuners (POH-GGZ).
Accreditatie
Toegekend door
- FGzPt: 18 punten Specialismen Gezondheidszorgpsycholoog
Wordt aangevraagd bij
- NVK Eerder 18 punten
- V&VN Eerder 18 punten
- NBVH Eerder 18 punten
- KNGF

Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van onze opleidingen, cursussen of nieuws over CCD?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.
