Basiscursus Hypnose bij kinderen in de medische setting
In deze driedaagse cursus word je geschoold in de noodzakelijke basistechnieken voor een doeltreffend gebruik van hypnose bij kinderen, zodat je na afloop in staat bent om een eenvoudige hypnose interventies toe te passen.
Inhoud
Tijdens deze cursus wordt behandeld wat hypnose wel is en wat niet. Onderwerpen als taalgebruik, metaforen, trance inductietechnieken, trance verdiepingstechnieken, angst- en pijnreductietechnieken komen hier aan bod. Gedurende de cursusdagen oefen je met deze diverse technieken. Er wordt gewerkt met videodemonstraties en PowerPointpresentaties.
Doelstelling:
De leerdoelen van deze driedaagse cursus zijn:
- Leren van hypnotische inductie- en verdiepingstechnieken bij kinderen
- Het introduceren en stimuleren van het gebruik van hypnose bij kinderen en hun ouders
- Het vaardig worden in hypnotisch taalgebruik
- Gericht indiceren en gebruik maken van de toepassingsmogelijkheden van hypnose bij verschillende leeftijdsgroepen
- Gericht indiceren en gebruik maken van de toepassingsmogelijkheden van hypnose in de kindergeneeskunde (met name gericht op de reductie van pijn en stress)
- Het toepassen van zelfhypnose
Heb je vragen?
Bel naar 026-368 44 11 of stuur een e-mail naar curecare@curecare.nl.
Docent
dr. A.M. (Arine) Vlieger

dr. A.M. (Arine) Vlieger is werkzaam als kinderarts in het Sint Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein waar zij kinderen ook behandelt met hypnose. Zij is in 2009 gepromoveerd op het gebruik van medische hypnose bij kinderen met buikpijn en heeft sindsdien leiding gegeven aan diverse wetenschappelijke onderzoeken op het gebied van hypnose bij kinderen. Ze is al meer dan 15 jaar docent.
Docent
C.J.J. (Carla) Frankenhuis

C.J.J. (Carla) Frankenhuis is (psychosociaal)verpleegkundige en therapeut met als specialisatie hypnose en mindfulness. Zij heeft een praktijk in (medische) hypnose in Amsterdam. Ze houdt zich daarnaast bezig met het integreren van hypnose binnen de kindergeneeskunde en kindertandheelkunde. Samen met prof. dr. M. Benninga en mw. dr. A.M. Vlieger doet ze onderzoek naar de effectiviteit van hypnose bij kinderen en volwassenen met functionele buikklachten en misselijkheid. Zij is supervisor bij de NVVh, Nederlandse vereniging van hypnose en de NBVH, Nederlandse beroepsvereniging voor hypnotherapeuten.
Docent
drs. L.W.M. (Linda) Kersten

drs. L.W.M. (Linda) Kersten is orthopedagoog en Gz-psycholoog en is werkzaam in het Maasziekenhuis, op de afdeling Medische psychologie. Zij houdt zich vooral bezig met diagnostiek en behandeling (van kinderen/jeugdigen en ouders) en advisering aan collega medici en scholen.
Alle gegevens voor je op een rijtje
Data
13 januari
11 februari
26 maart 2026
Tijden
10.00-17.00 uur
Contacturen
24 uur
Kosten
€ 1.025,00
Inclusief toegang tot de online leeromgeving
Doelgroep
Kinderartsen, Kinderverpleegkundigen, Orthopedagogen, Kinderpsychologen, (Gz)psychologen, Kinderpsychotherapeuten, Pedagogisch medewerkers, Kinderfysiotherapeuten, Vaktherapeuten en Praktijkondersteuners (POH-GGZ).
Locatie
CCD Arnhem
CCD Arnhem is gevestigd in het gezellige centrum van Arnhem. Dichtbij trein- en busstation, ruime parkeergarages (centrum) en hotels.
Accreditatie
Toegekend door
- NVK: 18 punten Nascholing kindergeneeskunde
- FGzPt: 20 punten Specialismen gezondheidszorgpsycholoog
Wordt aangevraagd bij
- NIP K&J/NVO (OG) en SKJ psychologen en orthopedagogen
- V&VN
- NBVH

”
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van onze opleidingen, cursussen of nieuws over CCD?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.
