Slaap: diagnostiek en behandeling van slaapstoornissen, 9 november 2020
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- Slaap: diagnostiek en behandeling van slaapstoornissen, startdatum 13/03/2025
- Slaap: diagnostiek en behandeling van slaapstoornissen, startdatum 02/10/2025
In deze eendaagse cursus leer je hoe slaap werkt, hoe je slaapstoornissen kunt herkennen en vooral, hoe je ze kunt (mee) behandelen.
Inhoud
Kennis over slaap is bij veel therapeuten, psychologen en (huis)artsen beperkt en in de collegebanken wordt er maar mondjesmaat aandacht besteed aan slaap en slaapstoornissen. In de GGz is de invloed van slaapproblemen op het functioneren van de patiënt en het verloop van de behandeling onderbelicht. 40% van alle Nederlanders slaapt slecht en bij 25% is er sprake van een slaapstoornis. Slaapproblemen gaan in veel gevallen samen met psychische stoornissen zoals depressies en angst en worden vaak als symptoom van de stoornis gezien. Inmiddels blijkt uit meer en meer onderzoek dat slaapproblemen ook (mede)oorzaak zijn van psychische stoornissen – voor depressies is slapeloosheid zelfs de belangrijkste risicofactor. Tijd voor een wake-up call.
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- Slaap: diagnostiek en behandeling van slaapstoornissen, startdatum 13/03/2025
- Slaap: diagnostiek en behandeling van slaapstoornissen, startdatum 02/10/2025
Heb je vragen?
Bel naar 026-368 44 11 of stuur een e-mail naar curecare@curecare.nl.
Docent
B. (Barbara) Mulder, MSc.
B. (Barbara) Mulder, MSc., is psycholoog NIP en oprichter van Slaapmakend, een psychologenpratijk die gespecialiseerd is in de behandeling van insomnie. Ze studeerde cum-laude af aan de Universiteit Utrecht in de richting van arbeids- en organisatiepsychologie waarna zij haar carrière begon in het bedrijfsleven. De switch naar de klinische kant kwam met de oprichting van Slaapmakend. Hier deed zij in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam ook onderzoek naar de effectiviteit van face-to-facebehandeling van in vergelijking met online behandeling bij patiënten met slaapproblemen. Vanuit Slaapmakend organiseert Barbara naast haar patiëntenzorg ook workshops en trainingsdagen binnen bedrijven en verzorgt zij colleges en bijscholing voor studenten en clinici.
Alle gegevens voor je op een rijtje
Data
9 november 2020
Tijden
10.00-17.00 uur
Contacturen
6 uur
Kosten
€ 335,00
inclusief behandelprotocol CGt-i
Doelgroep
(Gz) psychologen, huisartsen, POH-GGZ, verpleegkundigen
Accreditatie
Toegekend door
- FGzPt: 8 punten
- LV POH GGZ: 6 punten Nascholing praktijkondersteuners
- ABC1: 5 punten
- V&VN: 6 punten Scholing algemeen
Wordt aangevraagd bij
- NIP (eerder: 6 punten)
Cursist - augustus 2023”
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van onze opleidingen, cursussen of nieuws over CCD?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.