EMDR en Schematherapie: goed te combineren! 30 oktober 2020
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- EMDR en Schematherapie: goed te combineren!, startdatum 25/03/2025
- EMDR en Schematherapie: goed te combineren!, startdatum 16/09/2025
EMDR en Schematherapie is een combinatie die goed te gebruiken is bij de behandeling van mensen waarbij sprake is van trauma en persoonlijkheidsproblematiek. In deze cursus leer je hoe je trauma’s behandelt binnen een persoonlijkheidsstoornissen behandeling en oefen je met werkwijzen die hun nut in de praktijk hebben bewezen. Zo leer je hoe Schematherapie en EMDR elkaar aanvullen, elkaar kunnen afwisselen en geïntegreerd kunnen worden. Ook het omgaan met blokkerende schema modi tijdens de EMDR komt aan bod.
Doelen en thema’s:
- leren over het behandelen van trauma’s binnen een persoonlijkheidsbehandeling
- de werkwijze EMDR-rechtsom te gebruiken binnen een schematherapie behandeling
- het goed uitvoeren van Imaginatie met Rescripting
- de keuze voor IR of EMDR maken
- het combineren van EMDR en Imaginatie met Rescripting
- oefenen met storende modi binnen de EMDR
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- EMDR en Schematherapie: goed te combineren!, startdatum 25/03/2025
- EMDR en Schematherapie: goed te combineren!, startdatum 16/09/2025
Heb je vragen?
Bel naar 026-368 44 11 of stuur een e-mail naar curecare@curecare.nl.
Docent
drs. J.M.C. (John) Kersten
drs. J.M.C. (John) Kersten is Klinisch Psycholoog en Psychotherapeut. Werkzaam bij de Waag en in eigen praktijk. Hij is praktijkopleider voor de RINO’s Utrecht en Amsterdam, Supervisor VEN en NVP supervisor en leertherapeut. Lid van de NVRG.
Docent
drs. L. (Linda) Hummel
drs. L. (Linda) Hummel, is GZ-psycholoog/psychotherapeut en hoofddocent Individuele behandeling bij de psychotherapie-opleiding van RINO Zuid. Zij is supervisor voor de VGCt en de Vereniging voor Schematherapie en lid van de VEN.
Alle gegevens voor je op een rijtje
Data
30 oktober 2020
Tijden
10.00-17.00 uur
Contacturen
6 uur
Kosten
€ 355,00
inclusief toegang tot de online leeromgeving 'Mijn CCD'
Doelgroep
(Gz-, klinisch en eerstelijns-) psychologen, psychotherapeuten, cognitief gedragstherapeuten en psychiaters die werken met cliënten met persoonlijkheidsproblematiek.
Voor het volgen van deze cursus is het van belang dat u zowel een basiscursus Schematherapie als (minimaal) een basiscursus EMDR hebt gevolgd. Zie toelatingseisen.
Locatie
CCD Arnhem
CCD Arnhem is gevestigd in het gezellige centrum van Arnhem. Dichtbij trein- en busstation, ruime parkeergarages (centrum) en hotels.
Accreditatie
Toegekend door
- FGzPt: 8 punten
- VEN: 4 punten Algemene scholing (breed) en 2 punten Vakinhoudelijke scholing (smal)
- VGCt: 6 punten
- NVvP: 6 punten
- NIP: 6.5 punten
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van onze opleidingen, cursussen of nieuws over CCD?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.