Autismespectrumstoornissen (ASS) bij vrouwen
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- Autismespectrumstoornissen (ASS) bij vrouwen, startdatum 02/06/2025
- Diagnostisch onderzoek bij autismespectrumstoornissen bij volwassenen, startdatum 10/09/2025
- Autismespectrumstoornissen (ASS) bij vrouwen, startdatum 01/12/2025
Autismespectrumstoornissen (ASS) zien er anders uit bij vrouwen dan bij mannen. Zo zijn de specifieke interesses vaak wat minder opvallend doordat ze minder autisme-stereotype zijn. Deze en andere verschillen zorgen ervoor dat ASS bij vrouwen minder snel worden herkend, waardoor zij vaak niet de behandeling krijgen die zij nodig hebben. Tijdens deze cursusdag wordt uitgebreid ingegaan op ASS bij vrouwen.
De nieuwste wetenschappelijke en klinische inzichten over vrouwen met ASS komen aan bod. Tevens wordt aandacht besteed aan diagnostiek: hoe herken je ASS bij vrouwen en welke vragen stel je?
Aansluitend komt aan de orde hoe deze vrouwen functioneren in de dagelijkse praktijk en waar zij last van hebben. Om vervolgens in te gaan op de behandelmogelijkheden.
De werkvormen bestaan uit plenaire informatieverstrekking en het bespreken van filmpjes. Het diagnostisch proces wordt m.b.v. rollenspel geoefend. Aan de hand van casuïstiek wordt gediscussieerd over differentiaaldiagnostiek en behandeladviezen.
In deze cursus komt het volgende onder andere aan bod:
- de verschillende levensgebieden
- seksuele ontwikkeling
- ASS en ouderschap
- Emotieregulatieproblemen
- Eetproblemen
- comorbiditeit (zoals persoonlijkheidsstoornissen)
- (differentiaal)diagnostiek bij vrouwen met ASS volgens de DSM-5 (hoe vraag je door en wanneer voldoen zij aan bepaalde criteria)
Doelstelling:
- Ontwikkelen van een klinische blik en toename van kennis m.b.t. ASS bij vrouwen
- Verbeteren van (differentiaal)diagnostische vaardigheden m.b.t. ASS bij vrouwen
- Verbeteren van inzicht in behandelmogelijkheden bij vrouwen met ASS
Inschrijven niet meer mogelijk
Eerstvolgende mogelijkheden:
- Autismespectrumstoornissen (ASS) bij vrouwen, startdatum 02/06/2025
- Diagnostisch onderzoek bij autismespectrumstoornissen bij volwassenen, startdatum 10/09/2025
- Autismespectrumstoornissen (ASS) bij vrouwen, startdatum 01/12/2025
Heb je vragen?
Bel naar 026-368 44 11 of stuur een e-mail naar curecare@curecare.nl.
Docent
Mw. M. (Miriam) Schulz MSc.
Miriam Schulz is klinisch psycholoog/ psychotherapeut. Ze is werkzaam voor het dr Leo Kannerhuis, behandel- en kenniscentrum voor autisme te Amsterdam. Haar passie is (differentiaal)diagnostiek. Ze heeft grote interesse in ASS bij vrouwen, posttraumatische stressstoornis en persoonlijkheidsproblematiek
Alle gegevens voor je op een rijtje
Data
3 juni 2024
Tijden
09:30 - 16:30 uur
Contacturen
5 uur
Kosten
€ 310,00
Doelgroep
GZ- psycholoog, Psychotherapeut, Klinisch psycholoog, Neuropsycholoog, Eerstelijnspsycholoog, Psychiater
Accreditatie
Toegekend door
- NIP: 6 punten ELP herregistratie
- FGzPt: 6 punten Specialismen Gezondheidszorgpsycholoog
- NVvP: 5 punten Nascholing psychiatrie
- V&VN: 5 punten Scholing GGZ
- VSR: 5 punten Scholing verpleegkundig specialisten
- LV POH GGZ: 6 punten
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van onze opleidingen, cursussen of nieuws over CCD?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief.